Jak urządzić serwis komputerowy – niezbędne meble

Urządzanie serwisu komputerowego wymaga przede wszystkim zakupu odpowiedniej ilości biurek, przystosowanych do pracy z komputerem. Wybór biurka komputerowego należy traktować poważnie, ponieważ od właściwego wyboru zależy jakość twojej pracy.

Podstawy wyboru

770036Najpierw zdecyduj o wymiarach, zmierz szerokość i głębokość miejsca w pomieszczeniu, w którym będzie stać. Jeśli będzie montowany sprzęt biurowy, również go zmierz – dzięki temu będziesz wiedział, jaki rozmiar półek i szuflad wybrać. Potrzebujesz biurka na laptopa oraz na komputer stacjonarny. Biurko pod laptop nie wymaga podstawki pod monitor ani jednostki systemowej, dlatego można wybrać wąski stolik. Ponieważ będziesz musiał schować dużo sprzętu biurowego, lepiej wyposażyć się w dodatkowe półki i szufladę, stojak. Będzie to wygodniejsze, jeśli masz pod ręką wszystko, czego potrzebujesz do pracy.

Głębokość blatu to średnio co najmniej 80 cm, ponieważ odległość od monitora do oczu musi wynosić co najmniej 1 metr. Monitor należy umieścić tuż poniżej poziomu oczu, aby się nie męczyły. Głębokość dolnej części powinna być wystarczająca dla nóg, aby nie opierały się o ścianę. Długość jest ograniczona tylko wielkością powierzchni, którą jesteś gotowy przeznaczyć na biurko komputerowe. Im szerszy, tym wygodniej z nim pracować, tym więcej rzeczy można ułożyć.

Wyposażenie dodatkowe

Przyda się stojak na jednostkę systemową. Mobilny jest uważany za optymalny, ponieważ zapewnia możliwość łatwego łączenia urządzeń peryferyjnych. Stacjonarny, zwłaszcza zamknięty, zakłóca termoregulację i utrudnia dostęp do tylnej części komputera. Stoły komputerowe są umownie podzielone na 2 typy:

  • proste stoły komputerowe z reguły ustawiane są wzdłuż ściany. Możesz wybrać dowolną długość i głębokość.
  • narożne stoliki komputerowe. Mają szeroki obszar roboczy, ale są bardziej kompaktowe. Jednak taki stół jest zainstalowany tylko w strefie narożnej, dlatego warto zastanowić się nad jego podświetleniem – światło koniecznie musi padać z lewej strony.

Co jeszcze kupić?

Celem każdego stanowiska pracy jest stworzenie efektywnej przestrzeni, w której pracownik może łatwo wykorzystać, uzyskać dostęp i uporządkować wszystkie narzędzia i materiały potrzebne do wykonania określonego zadania. Dodatkowe stanowiska robocze powinny mieć dużą płaską powierzchnię przypominającą biurko, na której można obsługiwać maszyny, montować produkty oraz pisać i przeglądać dokumenty.

Chociaż niektóre stacje robocze są przeznaczone do pracy na stojąco i nie mają siedzeń, większość wykorzystuje krzesło, stołek lub ławkę. Meble tego typu zaprojektowane są z myślą o potrzebach pracownika w celu zmniejszenia ryzyka urazów związanych z powtarzającymi się lub forsownymi czynnościami. Oprócz ochrony pracownika, wiele stacji roboczych zapewnia pewien stopień ochrony narzędzi, sprzętu i wszystkich innych akcesoriów, tworząc bezpieczną strukturę obudowy dla często delikatnego oprzyrządowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *