Co powinny posiadać nowoczesne drukarki do zdjęć?

Technologia stale się rozwija, stąd i nasze potrzeby jako ludzi żyjących w tak dynamicznych czasach stale wzrastają i wymagamy od urządzeń coraz to więcej i więcej… To zupełnie normalne zjawisko zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach możemy sobie na to pozwolić dostosowując je w taki sposób aby zapewnić sobie wygodę oraz komfort życia a przede wszystkim zadowolenie z ich pracy.

Skupiając się zatem na drukarkach jeszcze do niedawna wykorzystywało się je tylko do drukowania, skanowania oraz kserowania co w rezultacie przekształciło drukarkę w urządzenie wielofunkcyjne. Obecnie potrafią one sprostać jeszcze większym oczekiwaniom niektóre modele drukarek to sprzęty przeznaczone do wydruków fotografii, które jak widać w statystykach odnalazły się w tej roli całkiem dobrze, co więcej coraz więcej osób jest chętnych by taki rodzaj drukarek zakupić. Wynika to z tego, że posiadacze tego rodzaju sprzętu dokonują wydruki zdjęć nawet w warunkach domowych tworząc w ten sposób pamiątkę w postaci albumu czy też fotografii przeznaczonej do ramki czy antyramy, ozdabiającej mieszkanie. To fantastyczne, że jeszcze do niedawna koniecznością była wizyta u fotografa bądź w specjalnym punkcie aby wywołać wybrane zdjęcia – obecnie jest to możliwe do zrobienia samodzielnie. Aby jednak nie byłoby zbyt pięknie należy zaznaczyć, że nie każdy model drukarki umożliwi nam wydruki profesjonalnych zdjęć, których jakość będzie zadowalająca- potrzebny jest do tego sprzęt nastawiony na opcję związaną
z fotografią. Jak zweryfikować która drukarka będzie zatem tą odpowiednią do ”foto”?

1. Drukarki atramentowe, to te które są najczęściej wybierane do celów domowych, dzięki nim efekt powinien być satysfakcjonujący, dobrą wskazówką w tym zakresie jest jednak dobór papieru fotograficznego. Dodatkową zaletą takiej drukarki jest to, że oprócz wydruków zdjęć wykorzystamy ją również do zwyczajnego drukowania. Warto jednak zwrócić uwagę na koszty związane z jej eksploatacją aby wybrać taki model, który będzie generował jak najmniejsze. Drukarki laserowe w tym przypadku będą tańsze w eksploatacji, niemniej jednak aby osiągnąć fachowe zdjęcia ich pracy trzeba zainwestować w nie naprawdę sporę pieniądze – a zatem wszystko zależy do jakich celów zamierza się je wykorzystać. Oprócz nich innym rodzajem drukarek fotograficznych są termosublimacyjne – które są do tego stworzone właśnie specjalnie jak sama nazwa mówi do fotografii, dokonuje się ich na zasadzie wywoływania zdjęć.

2. Rozdzielczość wydruków- to druga jakże istotna kwestia, na którą należy zwracać uwagę podczas wyboru drukarki fotograficznej. Dobrze jest gdy rozdzielczość jest na odpowiednio wysokim poziomie a format papierów jest różnorodny dzięki któremu możemy uzyskać fotografie w różnych wielkościach jak np. 9x10cm, 10x15cm oraz wiele innych które powinny skupić uwagę przed decyzją o zakupie. Wejście USB oraz czytnik karty pamięci to niezbędne elementy, które powinna posiadać wybrana perełka co umożliwi łączenie z innymi urządzeniami.

3.Dotykowy ekran- to wbrew pozorom pożyteczna sprawa, która dobrze jest gdy występuję
w drukarce fotograficznej, dzięki temu można dokonać tak zwanej wizualizacji zdjęcia oraz ewentualnej jej edycji na wyświetlaczu zanim pójdzie ono do druku.

4.Przykładowe modele Drukarka atramentowa Canon Pixma iP7250 – to sprzęt posiadający dosyć dobre predyspozycję jak na cenę w granicach 300zł w związku z czym dokonuje wydruków zdjęć na papierze, płytach lub folii. Jej atutem jej możliwość połączenia się z nią z innych urządzeń mobilnych przez, które można zlecić druk a także uzyskać nie zwykle profesjonalne zdjęcia w kolorze co jest zasługą odpowiedniej rozdzielczości tj 9600 x 2400 dpi.

Innym rodzajem sprzętu z górnej półki będzie Brother Model DCP-T700W, która również należy do drukarki atramentowej, jednak jest także skanerem. Plusem Brothera jest jednak brak wymiennych pojemników na tusz – wystarczy zaledwie napełnić buteleczki. Ponadto posiada wejście USB oraz łączność Wi-Fi, oprócz tego oferuje fotografie w rozdzielczości 5760 x 1440 dpi. Całość zalet w jakie został wyposażony ten sprzęt daje koszt 1050zł.

A zatem sprzęt drugiemu nierówny i tym samym cena jest uzależniona od parametrów jakimi dysponuje dany model. Warto jednak przyjrzeć się tym czynnikom, które w pierwszej kolejności chcielibyśmy aby wybrana przez nas drukarka posiadała a kolejno można sugerować się innymi udogodnieniami jakimi dysponują także w zakresie fotografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *