Wybieramy laptop dla seniora 5 polecanych modeli

Wybór laptopa to nieprosta sprawa, która wymaga od nabywającego posiadania nie tylko kwoty jaką by chciał przeznaczyć na zakup sprzętu. Z pewnością zgromadzenie odpowiednich środków finansowych jest ważne ale nie najważniejsze. Zwłaszcza poszukując odpowiedniego laptopa dla osoby starszej należy wziąć pod uwagę wiele innych elementów, które są niezwykle istotne.

Jaki laptop dla emeryta wybrać ? Ranking 5 najlepszych modeli.

Producenci mając na uwadze grupę społeczną jaką reprezentują seniorzy, którzy coraz chętniej przekonują się do korzystania z urządzeń elektronicznych w tym laptopów, wprowadzają usprawnienia oraz dodatkowe możliwości dedykowane właśnie dla osób w podeszłym wieku. Ze względu na pogarszający się z wiekiem wzrok, słuch oraz rzadkość występowania zjawiska, w którym to senior mógłby pochwalić się sokolik wzrokiem, laptopy przeznaczone dla emerytów to z pewnością sprzęty, które muszą charakteryzują się dobrą jakością obrazu jak i dźwięku. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest funkcjonalność laptopa a mianowicie prostota obsługi oraz zbyteczne wyposażenie laptopa czyli ograniczenie wszelkich dodatkowych funkcji, które nie są konieczne dla seniora. Jedną z podstawowych różnic jakie występują pomiędzy korzystaniem z laptopa przez osoby młodsze a seniorami jest fakt, że emeryci wykorzystują go do bardzo zasadniczych celów jak sprawdzenie poczty, komunikacja z rodziną oraz ze znajomymi, płatność rachunków, zakupy i w zasadzie w tym obrębie ilość zastosowań laptopa przez seniorów się zamyka.

Wyposażenie laptopa

Zatem z pewnością seniorzy nie potrzebują sprzętu o bardzo dużych parametrach pamięci oraz procesora. Należy jednak brać pod uwagę by wskaźniki te były na odpowiednim poziomie tak by korzystanie ze sprzętu nie sprawiało seniorom problemu.

Matryca

Ekran a dokładnie matryca to jeden z podstawowych wymogów dedykowanych dla starszych osób, nad którym należy się bardziej pochylić. Mianowicie jeżeli chcemy wybrać tańszą opcję laptopa można dokonać zakupu w postaci matrycy TN, której wskaźniki obrazu są na nieprzeciętnym poziomie, z kolei decydując się na droższą wersję laptopa uzyskamy matrycę IPS, która zdecydowanie odzwierciedla bardziej przejrzyste oraz czytelne kolory.

Wielkość laptopa

Kolejnym nie mniej ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa dla emeryta jest jego waga oraz wielkość a zatem nic innego jak to aby nie był zbyt ciężki, ponieważ seniorzy zwykle i tak wykorzystują laptopy w swoich domach. Jeśli chodzi o rozmiar to odpowiednim, umożliwiającym swobodne korzystanie starszej osobie z laptopa będzie 15,6 calowy sprzęt.

Oprogramowanie i pamięć RAM

Oprogramowanie, to jeden z kolejnych przymiotów laptopa, na jaki warto zwrócić uwagę, niemniej jednak tutaj nie trzeba wymagać najnowszych wersji z możliwych a raczej takie by nie sprawiały problemu w obsłudze bądź też nie wymagały zbyt długiej jego nauki. Jednym z godnych oprogramowań jest Windows 7, który jest łatwo przyswajany w obsłudze stąd też jest często wybierany przez samych seniorów. Pamięć wewnętrzna, RAM, to również składniki, które mają wpływ na jakość korzystania z laptopa dlatego warto przed zakupem porozmawiać z emerytem oraz zweryfikować czego będzie wymagać od swojego sprzętu. Zwykle jak wcześniej wspomniano są to podstawowe oczekiwania do których z pewnością wystarczająca jest pamięć od 2do 4GB.

Laptop Lenovo V110-15

Obecnie na rynku wśród laptopów przeznaczonych dla emerytów dominują laptopy Lenovo i tak jednym z najbardziej popularnych jest Laptop Lenovo V110-15, który posiada bardzo wytrzymałą baterię, proces Intel Core i3 który umożliwia wykonywanie pracy w kilku programach o jednym czasie, Windows 10, klawiaturę zarówno numeryczną jak i wyspową która jest niezwykle funkcjonalna oraz czytelna. Jego cena waha się w granicach 1700zł.

Dell Inspiron 3567

Kolejnym niemniej popularnych sprzętem jest Laptop Dell Inspiron 3567, którego cena jest wyższa, bo ok 1900zł. Jedną z cech jaka wyróżnia go od poprzednika jest posiadanie energooszczędnej matrycy TFT, która zapewnia niezwykłą jakość kolorów oraz przejrzystość obrazu.

Lenovo IdeaPad 330-15IKB i Laptop Dell Vostro 3568

Kolejny model to Laptop Lenovo IdeaPad 330-15IKB, który posiada jeszcze wyższe pod kątem efektywności parametry niż jego sąsiedzi. Innymi modelami również wybieranymi dla seniorów modelami są Laptop HP 250 G6 oraz Laptop Dell Vostro 3568. Są to sprzęty o zbliżonych możliwościach oraz funkcjach, różnica jaka występują między nimi to np. parametry posiadanej pamięci, stąd też niewielka różnica w ich cenach. Warto zatem dobrze zastanowić się jakie parametry będą odpowiednie dla seniora ponieważ niekoniecznie najdroższy model będzie dla osoby starszej najlepszym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *