Szkło hartowane na Samsung S8 – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Decydując się na zakup dobrego i co najważniejsze drogiego telefonu, powinniśmy od razu pomyśleć o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Przyda nam się tutaj oczywiście obwoluta czy pudełko na telefon, ale o stokroć ważniejsze jest prawidłowe zabezpieczenie szkła ekranowego. Zwłaszcza w telefonach Samsung Galaxy 8.

Telefony te znane są ze swojego dużego ekranu, który jest dodatkowo zaokrąglony, ale gwarantuje nam bardzo wysoka jakość wyświetlacza. Taki ekran należy odpowiednio zabezpieczyć. W innym przypadku nawet niechcący, czy po prostu w trakcie codziennego użytkowania, pojawią się na nim pęknięcia oraz zarysowania. Nie są one estetyczne, a dodatkowo mogą bezpośrednio wpływać na jakość funkcjonowania telefonu. Dlatego właśnie od razu po zakupie Samsung galaxy 8 pomyślmy o szkle hartowanym, które odpowiednio zabezpieczy nasz wyświetlacz.

Teoretycznie sam Samsung Galaxy 8 wyposażony jest w szkło ochronne Gorilla Glass 5, dzięki któremu dobrze znosi nawet złe traktowanie. Warstwą ochronną pokryto również oczka kamery i diodę doświetlającą LED. W zasadzie tylko czytnik linii papilarnych został tej ochrony pozbawiony, więc jest nieco bardziej podatny na zarysowania. Jednak ochrona ta została zaprojektowana na codzienne, naturalne użytkowanie telefonu. Nie przewiduje natomiast sytuacji, w których telefon upadnie nam na twarde podłoże czy zostanie przerysowany kluczami w kieszeni. O taki poziom ochrony zadbać musimy niestety sami.

Samsung Galaxy S8 - Szkło hartowane marki moVear
Samsung Galaxy S8 – Szkło hartowane marki moVear

Szkło hartowane, które montować będziemy na naszym telefonie, musi być dokładnie dopasowane do jego wielkości i zaokrągleń. Nie możemy tu kupować jakiegokolwiek szkła, ale musimy wybrać te, które zostało zaprojektowane szczególnie pod ten telefon. Nie musi być ono bardzo grube. Już szkło o grubości 0,3 milimetra najpewniej skutecznie zabezpieczy nasz telefon przed większością potencjalnych zadrapań lub zniszczeń i wytrzyma zderzenie z twardym podłożem. Jeśli chodzi o twardość, to wystarczy nam produkt oznaczony symbolem 9H. Ten rodzaj twardości pozwala na ochronę ekranu przez wszelkimi zarysowaniami za pośrednictwem metalowych przedmiotów. Bardzo ważne jest dokładne dopasowanie szkła. Jeśli zostanie ono dobrane niechlujnie, to może skutkować obniżonym poziomem ochrony, a co więcej zmniejszy się wrażliwość na dotyk w telefonie.

Samo założenie szkła na telefon jest bardzo proste i nie ma tu konieczności korzystania ze specjalistycznych porad w punktach usługowych. Jedyne co musimy zrobić, to odpowiednio wyczyścić powierzchnie ekranu, a następnie dokładnie dopasować szkło do wyświetlacza. Zdejmując folię ochronną, praktycznie przytwierdziliśmy szkło do ekranu telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *