Dodatkowa ochrona ekranu Apple iPhone 7

Posiadacze telefonu Apple iPhone 7 tuż po jego zakupieniu zastanawiają się jak lepiej zadbać o telefon. Nic w tym dziwnego, decydując się na zakup tak drogiego i ekskluzywnego smartfona oczekujemy, że będzie nam służył jak najdłużej. Na rynku znajdziemy rozmaite akcesoria do telefonów, które różnią się między sobą poziomem ochrony i jakością, od folii poliwęglanowej, aż po szkła hartowane, które stanowią najlepszą ochronę.

szklocasefriendlyiphone7
Szkło Case Friendly iPhone 7

Mimo dobrych chęci wiele osób najczęściej nie stosuje żadnej ochrony, uważając że iPhone 7 jest wystarczająco dobrze zabezpieczony „od nowości”, niestety jak pokazują liczne filmy na YouTube i wpisy na forach internetowych nie jest to prawdą. Wiedzą o tym doskonale wymagający użytkownicy, dla których standardowa ochrona w iPhone 7 nigdy nie była i nie będzie wystarczająca

Właśnie ta grupa osób najczęściej poszukuje dodatkowej formy ochrony, pierwszym wyborem jest typowa folia zabezpieczająca, opcją numer dwa jest przeważnie szkło hartowane. iPhone 7 uznawany jest za jedną z lepszych konstrukcji na rynku, jednak wyposażenie ekranu telefonu w szkło hartowane istotnie zmniejszy ryzyko uszkodzenia. Wraz ze szkłem do zestawu warto dołączyć etui, które dodatkowo podniesie poziom bezpieczeństwa i jednocześnie pozwoli ubrać telefon w wyróżniające się z tłumu nieszablonowe eleganckie ubranko.

Dlaczego szkło hartowane a nie folia zabezpieczająca?

Folia zabezpieczająca jest bardziej elastyczna, lekka, w ogóle nie pogarsza dotyku, ale zapewnia jedynie minimalną ochronę, jest kompletnie niewytrzymała na zadrapania ostrzejszymi przedmiotami, a podczas upadku smartfona na ziemię, nie jest w stanie zniwelować części energii upadku. W przypadku szkła hartowanego istnieje takie pojęcie jak indeks twardości, czym wyższy indeks, tym lepsza ochrona i wytrzymałość na zadrapania. Współczesne szkła hartowane w większości produkowane są ze szkła o twardości 9 (w skali do dziesięciu). To oznacza, że ekran iPhone 7 wyposażony w szkło hartowane jest w stanie wytrzymać zarysowania bardzo twardymi przedmiotami, których indeks twardości jest mniejszy od 9.

Które szkło hartowane na iPhone7 wybrać?

O ile szkło używane do produkcji jest podobnej jakości, to już ich konstrukcja i proces wytwarzania różni się między sobą, co wpływa na poziom ochrony ekranu iPhone 7. Szkła bardzo wysokiej jakości, o odpowiedniej budowie, wielowarstwowej konstrukcji, idealnie dopasowanej do ekranu iPhone 7 pozwalają uzyskać lepszą ochronę szczególnie podczas upadku, kiedy to duża część energii musi zostać pochłonięta, aby ochronić wyświetlacz iPhona.

szklo hartowane cały ekran
Szkło hartowane na cały ekran do iPhone 7

Idealną propozycją dla osób wymagających najwyższej jakości jest szkło hartowane GLASS mSHIELD 3D X-PRO Szkło Hartowane do Apple iPhone 7 na cały ekran, które jest idealnie dopasowane do urządzenia. Jeżeli zamierzamy używać szkła wraz z etui warto od razu pomyśleć o alternatywnym wariancie, które będzie kompatybilne z etui. W tym segmencie szkieł na uwagę zasługuje GLASS mSHIELD 2.5D Szkło Hartowane do Apple iPhone 7 tzw. casefriendly. Tego typu szkło zostało zaprojektowanie specjalnie z myślą o stosowaniu wraz z etui do iPhone 7.

W kolejnym artykule z serii „o smartfonach” opowiemy o zabezpieczaniu smartfona przed kradzieżą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *