W poszukiwaniu tabletu do wyświetlania zdjęć

Dziś, dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii i coraz większej ilości elektronicznych gadżetów, możemy robić zdjęcia praktycznie w każdej sytuacji. Nie musimy w tym celu stale nosić przy sobie aparatu fotograficznego, gdyż choćby smartfony posiadają aparaty o naprawdę dobrych parametrach. To wszystko sprawia, że robienie zdjęć i dzielenie się nimi (bez konieczności ich wywoływania) stało się bardzo popularne. Jeśli jednak chcemy, by wykonane przez nas zdjęcia zrobiły odpowiednie wrażenie na oglądających, musimy wyświetlić je na urządzeniu, które pozwoli na uwidocznienie ich piękna.

Prezentacja zdjęć i wizualizacji na tablecie

Posiadanie odpowiedniego sprzętu tego rodzaju jest koniecznością dla fotografów, którzy obecnie sporą część swojego portfolio prezentują klientom w formie elektronicznej. Wielu z nich zaopatruje się dlatego w dobrej jakości tablety, które są w stanie oddać kunszt ich zdjęć. Co ciekawe, tablety takie wcale nie muszą być drogie – dobry sprzęt tego typu nadający się do wyświetlania fotografii (czyli m.in. z dobrą matrycą) kupimy już za kwotę poniżej 1000 zł.

Na jakie modele zwrócić uwagę?

tablet do zdjęć

  • Choćby na tablet Asus Transformer Book T100HA z 10-calowym ekranem wyświetlającym obrazy w rozdzielczości 1280×800 pikseli oraz 4 GB pamięci operacyjnej. Zaletą tego urządzenia jest bardzo duża, jak na standardy tabletów, ilość pamięci wewnętrznej – 128 GB. Urządzenie wyposażono w kartę graficzną Intel HD Graphics, aparat tylny (5 Mpix) i przedni (2 Mpix), moduły łączności Bluetooth i Wi-Fi oraz zestaw najważniejszych portów (USB, Micro-HDMI, czytnik kart pamięci). Systemem operacyjnym, na którym pracuje ten tablet jest najnowsza wersja Windowsa.
  • Inną ciekawą propozycją jest Lenovo Yoga 3 z czterordzeniowym procesorem i matrycą IPS HD (przekątna 10 cali). Urządzenie wyposażono w pamięć RAM wielkości 1 GB i 16 GB pamięci magazynującej oraz moduły łączności LTE/4G i Wi-Fi, a także kamerkę o rozdzielczości 8 Mpix. Oprogramowaniem systemowym jest Android 5.1. Ciekawą opcją tego tabletu jest możliwość sterowania jego pracą nie tylko za pomocą palców, ale również ołówka, długopisu, czy innego podobnego wskaźnika.
  • Koleją propozycją firmy Lenovo jest tablet ThinkPad 8 z ekranem o przekątnej 8,3 cala i matrycą IPS, wyświetlający obrazy w rozdzielczości maksymalnej 1920×1200 pikseli. Do jego obsługi tym razem wybrano system operacyjny Windows 8.1 Pro, a za sprawne działanie odpowiadają 2 GB pamięci operacyjnej i czterordzeniowy procesor Intel Atom. Tablet może łączyć się z otoczeniem za pomocą modułów Wi-Fi i Bluetooth oraz złączy Micro-USB oraz Mini-HDMI. Wbudowano w niego również dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 2 Mpix oraz tylny o rozdzielczości 8 Mpix.
  • Ciekawą propozycję przygotował dla swoich klientów również Samsung. Mowa tu o modelu Galaxy Tab S T700 z ekranem Amoled (przekątna 8,4 cala) wyświetlający obrazy w bardzo dobrej rozdzielczości (2560×1600 pikseli) doskonale odwzorowując przy tym kolory. Szybkość i sprawność działania gwarantuje ośmiordzeniowy procesor i pamięć RAM wielkości 3 GB. W utrwalaniu ważnych chwil pomogą z kolei aparaty o rozdzielczości 2,1 Mpix (przód) i 8 Mpix (tył). Zastosowany system operacyjny – Android 4.4, z łatwością można zaktualizować do nowszej wersji.serwis tabletów
  • Tablet, na którym z powodzeniem prezentować można zdjęcia ma w swojej ofercie również Huawei. MediaPad T1, bo o nim mowa, posiada czterordzeniowy procesor, 1 GB pamięci operacyjnej i 16 GB pamięci użytkowej. Jego zaletą jest ekran o przekątnej 9,6 cala i rozdzielczości 1280×800 pikseli, zapewniający odpowiednie nasycenie kolorów. Wbudowane moduły Bluetooth i Wi-Fi zapewnią wygodny kontakt z otoczeniem. Z pewnością przydadzą się również aparaty o rozdzielczości 2 i 5 Mpix. Podobnie, jak w tablecie Samsung systemem operacyjnym jest tu Android 4.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *